benim karalamalarım

İstenmeyen SMS ve aramalara son verme zamanı

İ

Yıllardır hepimizin bilgilerini sağa sola satan operatörler yüzünden cep telefonumuz ve mail kutularımız çöp yığınlarına dönüştü.

Ne zaman onay verdiğimizi hatırlamadığımız spamları engellemekten bıktık usandık. Bir kaç yıl önce çıkarılan KVKK ve SMS aramalarını engelleme yasaları da bu işe bir çözüm bulamadı. Önce bir süre yavaşlayan firmalar sonrasında son sürat beynimizi spamlamaya devam etti.

Son yapılan değişiklikler ile Ticaret Bakanlığı ile TOBB’un ortak projesi olan İYS yani İleti Yönetim Sistemi artık e-devlet üzerinden vatandaşların kullanımına açıldı.

Instagram hesabım üzerinden de paylaştığım görseller aracılığı ile basitçe anlattığım kurtulma yöntemini buraya ekliyorum.

Spamsız günler dileğiyle.

Yazar hakkında

Yorum ekle

benim karalamalarım

Okan KÖROĞLU

Okan KÖROĞLU

neden buraya karalıyorum?

İnsanın terk edemeyeceği yegane varlık kendisidir. Projeler gelip geçebilir, işbirlikleri dağılabilir fakat insan kendisini terk edemez. Özeller konuşulur, içler açılır, çeneler düşebilir fakat insanın en samimi olduğu yine kendisidir. Bu sebeple kendi web sitem diğer tüm özel ve güzide projelerime rağmen benim en özel alanım. Çok yaşayıp çok yazmak ümidiyle.